poniedziałek, 7 listopada 2011

Die Antwoord - Fok Julle Naaiers

Die Antwoord zapowiadają nową płytę, przy okazji ubliżając ile wlezie. Teledysk utrzymany w konwencji, którą fani tego projektu z RPA dobrze znają i kochają. Technicznie nic nowego nie prezentują, ale kiedy przez pół dnia nie można obejrzeć klipu z powodu blokowania przez UMG to apetyt proporcjonalnie wzrasta.Die Antwoord - Fok Julle Naaiers (Fuck All Y'All)
Album: "Ten$ion"
Reżyseria: Ninja & Ross Garret
Zdjęcia: Rob Wilson & Ross Garret
Edycja: Jannie Honnekom
Produkcja: Zef Films
Premiera video: 7 XI 2011
Youtb


[edit] Ludzie z portalu STEREOGUM w artykule o Fok Yulle Naaiers zamieszczają na końcu link do dawnej konferencji prasowej Mike'a Tysona, podczas której ów kieruje w stronę dziennikarza bardzo rozbudowaną wiązankę inwektyw. Biorąc pod uwagę wykorzystane przez pięściarza słownictwo, ekspresję oraz wzmacniającą przekaz charakterystyczną mowę ciała, sugerowanie, że nagranie mogło być w jakimś stopniu "video reference" klipu Die Antwoord wydaje się być na miejscu:)

A jako bonus videooświadczenie NINJA, z którego można się dowiedzieć (m. in.), że Dj HI-Tec to gej, a RPA w opozycji do USA to taka "rainbow nation" jest":

2 komentarze:

  1. w tle kredą napisane są liczby 26,27 i 28, które są nazwami południowoafrykańskich gangów http://en.wikipedia.org/wiki/The_Numbers_Gang . taka ciekawostka :D

    OdpowiedzUsuń
  2. Bardzo ciekawa ciekawostka. Nie miałem pojęcia o tej osobliwej numerologii. Dzięki!

    OdpowiedzUsuń