sobota, 10 grudnia 2011

Major Lazer ft. The Partysquad - Original Don (Kyle Frere)

To jeden z tych nietypowych i dziwnych (w dobrym słowa znaczeniu) wideoklipów. Opiera się głównie na bardzo osobliwym i ekspresyjnym tańcu (w duecie) z ostrzami, któremu przygląda się ze stoickim spokojem siedząca na podwórzu siwowłosa babcia, a pies... cóż, igra z życiem. Niespieszne ożywienie następuje dopiero kiedy staruszka przechodzi przez cały dom (Diplo - gościnnie - na kanapie) aby przynieść... większy topór. Statyczna kamera, właściwie tylko jeden plan zdjęciowy, proste, tanie i bardzo dobre wideo.


Kyle Frere, reżyser tego klipu, pod koniec września udostępnił na portalu Youtube dwa krótkie filmiki, które niemal z miejsca stały się tzw. viralami. Na jednym z nich w pokoju tańczy z nożem sam Kyle, a na drugim - przed domem - jego przyjaciółka, Erica. Jej wyczyny obserwuje cioteczna babcia pochodzącego z Illinois reżysera. Filmom nie towarzyszył żaden opis, a muzyczne tło stanowił jedynie fragment utworu Major Lazer. Wywołały one konsternację u zdezorientowanych widzów i rozbudziły ciekawość zaintrygowanych muzyków, którzy nie przejmując się nieprzychylnymi opiniami z pewnego forum dla miłośników broni białej, skontaktowali się z Kyle'm aby nakręcić wydłużoną wersję "Jian Sword Dancing". I oto cała historia nowego, oficjalnego teledysku do utworu Original Don:Major Lazer ft. The Partysquad - Original Don
Reżyser : Kyle Frere
Premiera: XII 2011

Via : Gavker

Major Lazer to muzyczno-artystyczny projekt współtworzony przez Diplo, Switch'a i ilustratora/animatora Ferry'ego Gouw'a.

Jian Sword Dancing:


Balisong Dancing:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz