niedziela, 22 kwietnia 2012

The Shins - The Rifle's Spiral (Jamie Caliri)


Wideoklip do Rifle's Spiral zespołu The Shins to drobiazgowo i kunsztownie wykonana poklatkowa animacja (w technice 3D), ożywiająca ręcznie wykonane postaci i przedmioty. Motywem przewodnim jest osobliwa walka magików. Cała opowieść utrzymana jest w duchu i stylistyce miłej fanom Burtonowskich animacji, Koraliny Henry Selicka, czy niektórych grafik Mckean'a. Główną inspiracją dla estetyki klipu były ilustracje Edwarda Gorey'a, co przyznaje zresztą sam reżyser, dodając, że zafascynował go również ostatni, magiczny, oscarowy film Martina Scorsese: Hugo. Wykonany pracochłonną techniką teledysk zachwyca i dobrze świadczy świadczy o kunszcie twórców, a najważniejsze : cieszy oko. 

Jamie Caliri jest doświadczonym graczem na polu animowanych, audiowizualnych miniatur. W swoim portfolio ma kilka teledysków tworzonych jeszcze w latach 90-tych dla takich artystów jak Marcy Playground czy Morphine (notabene zdradzających lalkarskie fascynacje autora). Caliri jest również autorem świetnych napisów końcowych do adaptacji Lemony Snicket: Seria niefortunnych zdarzeń i czołówki serialu United States of Tara (Wszystkie wcielenia Tary). Razem z bratem założył i prowadzi firmę Dragonframe zajmującą się tworzeniem i udoskonalaniem oprogramowania przeznaczonego specjalnie do tworzenia animacji, które oczywiście zostało wykorzystane wraz ze specjalnym kranem Volo przy pracy nad Rifle's Spiral.
 The Shins - The Rifle's Spiral
Album: "Port of Morrow" 2012
Reżyser: Jamie Caliri
Animacja: Anthony Scott, Matt Manning
Projekty, storyboard: Alex Juhasz
Premiera wideoklipu miała miejsce 6 IV na portalu nintendo video, gdzie nadal jest dostępny w wersji trójwymiarowej dla posiadaczy Nintendo 3ds. Wersja internetowa zadebiutowała 18 kwietnia na stronie Nowness.

"BTS":

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz