poniedziałek, 2 sierpnia 2010

Grum: Through The Night (The General Assembly)

Odważni i nieustraszeni pogromcy zła i występku. Dwaj twardziele z wąsami na przedzie. Nierozłączni niczym Barek i Obama, Żwirek i Muchomorek. To oni nie śpią, aby chronić błogi sen prawych obywateli. W tej stresującej i odpowiedzialnej pracy, gdzie śmierć czai się za każdym rogiem, męska przyjaźń i wzajemne zaufanie nabiera szczególnego wyrazu. "Poznaj każdy cal partnera swojego jak siebie samego", gdyż to on osłaniać będzie twoje tyły w bezwzględnej walce z przestępczością. Tu nawet zwykłe poklepanie po plecach nabiera innego znaczenia i staje się niemal deklaracją największego oddania. Mówienie o męskiej przyjaźni to tylko powierzchowne określenie tej szczególnej więzi. Więzi nacechowanej oddaniem, wiernością, gotowością do wszelkich poświęceń, uczuciem i miłością. Tak. Prawdziwie męską miłością. I to wcale nie jest śmieszne!
A teraz na poważnie:

Wideoklip dl DJ-a Graeme Shepherd'a, ukrywającego się pod pseudionimem Grum, został wyreżyserowany przez duet The General Assembly. Thought The Night to wykonany z humorem pastisz filmów i seriali kryminalnych z lat 70-tych i 80-tych, takich jak np kultowy "Starsky i Hutch"czy "Miami Vice" i wiele innych produkcji spod znaku Jerry'ego Bruickheimer'a. Bezpośrednią inspiracją były umieszczone na sieci mash-upy poskładane ze scen z wymienionych seriali, pod które zostały podłożone romantyczne ballady. Panowie z The General Assembly nie urywają tego, że są wielkimi fanami filmów z lat 70/80 oraz facetów z wąsami, co zresztą można zauważyć, gdy przegląda się ich wcześniejsze produkcje czy zdjęcia zamieszczone na oficjalnej stronie.
Pomysł nakręcenia teledysku utrzymanego w tej konwencji nie jest nowy. Wystarczy przypomnieć fenomenalną realizację Spike'a Jonze dla zespołu Beastie Boys - Sabotage, która należy do panteonu kultowych teledysków lat 90-tych. Aby uniknąć wtórnych nawiązań postanowiono dobitnie podkreślić wszelkie homoseksualne aluzje i podteksty, jakich można dopatrzeć się w filmach akcji. Ten zabieg w połączeniu ze świetną grą odtwórców głównych ról zaowocował naprawdę zabawną mieszanką.
Dawno się tak nie uśmiałem oglądając teledysk, więc nie dziwią mnie pojawiające się w komentarzach na YT głosy tych, którzy chcą aby stworzono serial komediowy utrzymany w tym homo-kryminalnym stylu.

Grum - Through The Night
Reżyseria: The General Assembly
DoP: Charles Son
Edycja: Joseph Remerowski
Stylizacja: Elise Velasco
fryzury/makijaż: Melissa Thorenson
Wystąpili:
“Chance Masters” – Derrick Cole
“Rick Pendleton” – Eric Hailey
Link
Vimeo

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz