piątek, 24 września 2010

El Guincho: Bombay (reż. Nicolas Mendez)
Nowy wideoklip Nicolasa Mendez'a dla artysty o pseudonimie El Guincho składa się ze zmontowanych krótkich, seksownych, perwersyjnych, śmiesznych, intrygujących i zadziwiających scen, których inspiracji szukać należy (chyba) w starych filmach kategori B lub C. Bardzo to różnorodna i szalenie atrakcyjna
mieszanka (wideo i muzyka). Teledysk należy do tych z kategorii nsfw, więc nie polecam go tym, których obraża i zniesmacza widok niekompletnie ubranych kobiet czy mężczyzn, i totalnie bezsensowna fabuła, gdzie pod płaszczykiem filmu dokumentalno-edukacyjnego, serwuje się nam zbiór wizualnych fetyszy przeróżnych. Wiele wskazuje na to, że inspiracją sekwencji otwierającej klip do utworu Bombay był telewizyjny serial dokumentalny Carla Sagana. Dzieło to o tytule Cosmos: A Personal Voyage
oryginalnie było prezentowane w 1980 roku na kanale PBS, teraz można je oglądnąć chociażby tutaj.
Obok porównanie dwóch kadrów : jeden pochodzi z filmu Cosmos, drugi z prezentowanego wideoklipu.

Smaczku dodaje fakt, że podobno wideoklip ten jest trailerem większej produkcji, powstającej filmowej interpretacji nowego albumu El Guincho "Pop Negro".


El Guincho - Bombay z albumu "Pop Negro" (2010)
Reżyser : Nicolas Mendez
Zdjęcia: MGdM
Produkcja : CANADA
premiera: IX 2010
alternatywny link

El Guincho Myspace
Bombay: The Movie

El Guincho, lub jak kto woli Pablo Díaz-Reixa wychowywał się na Wyspach Kanaryjskich. Na koncie ma album Alegranza! z 2008 roku, a jego nowy twór nosi tytuł Pop Negro. Udziela się również w formacji Coconot. Tutaj bardzo ciekawie rozszyfrowano jego muzykę, więc odsyłam, ponieważ nie licząc tych utworów, do których powstały teledyski to nie znam innych produkcji tego pana (chociaż pewnie niedługo to się zmieni, bo recenzje jego pierwszej płyty są niewiarygodnie pozytywne).

W jednym z komentarzy dotyczących tego wideoklipu zamieszczonym na videos.antville porównuje się go do zawartości Tumblr'a, lub portalu Ffffound, ponieważ grafiki i zdjęcia tam umieszczone (raczej ich worki bez dna) są jednocześnie świetne jak i banalne, co w gruncie rzeczy sprowadza je wszystkie do karmiącej oczy papki (naprzykład). Zupełnie te same argumenty swego czasu były używane wobec MTV czy w ogóle telewizji. W wideoklipie o to przecież chodzi. Montaż atrakcji. W śmietniku pomysłów znajduje się najbardziej inspirujące rzeczy. Nieważna jest jakość tych obrazów, gruntem jest aby nie można było od nich oderwać oczu. Zresztą to samo powiedzieć można o niemal każdym, dobrym teledysku. Dla porównania choćby te 3:
"Heaven Can Wait"; reż. Keith Schofield
"De la monarquía a la criptocracia" ; reż. Luis Cerveró
"The Isles"; reż. Aoife McArdle

Utwory z "Pop Negro" zostały udostępnione na profilach wytwórni Young Turks Records w Youtube oraz Soundcloud:


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz