niedziela, 6 lutego 2011

Times New Viking "No Room To Live" | Kid Cudi "day 'n' nite"

Nowy teledysk Times New Viking jest odpowiedzią na pytanie: jak ze sztampowego, nudnego klipu zrobić interesujące i kreatywne wideo, które w dodatku będzie się wyróżniać od innych?

Times New Viking - No Room To live
Album: "Dancer Equired" (2011)
Reżyseria/Edycja: Brandon Reichard i Pelham Johnston
Premiera: 20 I 2011
Youtube Link

Każdą klatkę tego wideoklipu osobno wydrukowano oraz oddano do zabazgrania przez czterdziestu (!) zaprzyjaźnionych, lokalnych artystów* (Columbus, Ohio), którzy w dowolny sposób zinterpretowali powierzony im materiał. Na poszczególnych klatkach rysowano, kolorowano je i ozdabiano wszelkimi dostępnymi pod ręką narzędziami, potem zeskanowano każdą z osobna i na powrót zmontowano z nich film. I tak powstał ten (prawie) manifest o wyższości analogowej (i tańszej) edycji materiału wideo o niewątpliwych, estetycznych walorach.

Nudny film o tym jak zespół idzie ulicą niosąc instrumenty na miejsce koncertu, stał się artystyczną, psychodeliczną opowieścią, przywołującą luźne skojarzenia z klasykiem pt. Kto wrobił królika Rogera? (Who Framed Roger Rabbit?, reż. Robert Zemeckis), filmem Przez Ciemne Zwierciadło (A Scanner Darkly, reż. Richard Linklater) z 2006 roku, czy choćby z teledyskiem do day 'n' nite wykonanym przez So-Me dla Kid'a Cudi, który spaceruje w nim ulicami Los Angeles ( z tym, że w tym wypadku twórcy wspomogli się technologią: 3D, After Efect, itp.):Album: "Man on the Moon: The End of Day" (2008)
Reżyseria : So-Me
Zdjęcia : Arnaud Potier
Producent : Mourad Belkeddar
Produkcja : El Nino
Animacja i postprodukcja: Mathematic
Rok: 2009

*Jednym z zaproszonych był John Also Bennet, którego prace pojawiają się raptem w dwu sekundach klipu (od 0:20 do 0:21).

Artykuł o No Room To Live na Artrocker.tv
Bonus: De Hardheid - Angst

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz