sobota, 30 października 2010

Dead Man's Bones "In The Room Where You Sleep" (live)

Zespół Dead Man's Bones założony został przez aktora Ryana Gosling'a i Zach'a Shields'a. w wyniku muzycznej współpracy obu panów powstała dość nietypowa płyta, spontaniczna, nagrana na luzie (co faktycznie słychać), bez niepotrzebnego zadęcia i nabożnego cyzelowania każdego dźwięku. Wyszło to na dobre (o dziwo) dla całego materiału, który od początku miał być właśnie takim tandetnym horror-musicalem. W nagraniu albumu gościnnie wziął udział chór dzieci z Silverlake Conservatory of Music, interesującego projektu objętego patronatem przez Fleę (RHCP), mającego ułatwić dzieciom dostęp do edukacji muzycznej. Płyta "Dead Man's Bones" nie jest wprawdzie pierwszej świeżości (wydana w 2009), jednak podczas Halloween materiał okazuje się niezastąpiony...

Wideo poniżej zostało nagrane podczas koncertu promującego ten materiał i, moim zdaniem, idealnie oddaje zarówno atmosferę tego wydarzenia jak i wykonywanej muzyki. Choć sfilmowane zostało jedną kamerą "prowadzoną z ręki", przy niedostatecznym oświetleniu, nie wspominając już o jakości dźwięku, to wcale nie traci na wyrazie, wręcz przeciwnie - wszystkie te niedociągnięcia są dodatkowym atutem.


Dead Man's Bones - In The Room Where You Sleep
Reżyseria: Nabil Elderkin/Dead Man's Bones
Kostiumy: Kate & Mike Wanenmacher
Make up: Tron and Bones
Rok: 2008

Dead Man's Bones mogą się również poszczycić bardziej klasycznym, oficjalnym wideoklipem do kawałka Dead Hearts , wyreżyserowanym przez zespół, w którym wykorzystano ruchomą rzeźbę Machine With Wishbone Arthura Ganson'a:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz