czwartek, 20 stycznia 2011

As The Stars Fall : Redux | Artificial Sun | The Fall

Do You Think We Will Survive?


Kolejny przykład na to, co nadmiar telewizji robi z człowiekiem. Świetnie zobrazowano paranoiczno-shizofeniczny klimat tych dźwięków (sampli) i ogarniającej bohatera wideoklipu psychozy:As The Stars Fall - Redux z EP "Redux" (posłuchaj)
Reżyseria: Mathieu Sauer
Premiera: I 2011

As The Stars Fall to projekt dwóch francuzów (Remi i Stevie), którzy oprócz komponowania muzyki zajmują się również fotografią i projektowaniem graficznym. Tworzona przez nich muzyka jest wypadkową inspiracji czerpanych na równi ze zdjęć, filmów czy dźwięków. Każdy wizualny aspekt ich twórczości (okładki, klipy, itp) jest podporządkowany emocjom zawartym w dźwiękach (i na odwrót).
Muzyka ta jest niebanalna, momentami nostalgiczna i niedająca się tak łatwo zaszufladkować. Chyba najlepiej została opisana przez samych muzyków na oficjalnej stronie As The Stars Fall.


Jeśli można by uznać, że najnowszy ich klip ukazuje (w pewnym sensie) pogrążanie się w spirali przerastającego człowieka sztucznie zaszczepionego strachu, to dwa poprzednie klipy należałoby chyba potraktować jak propozycję ucieczki.

Prawdopodobnej:


As The Stars Fall - Artificial Sun
Realizacja: Pauline Goasmat
Rok: 2010

i niekonwencjonalnej:

As The Stars Fall - The Fall
Rok: 2010

Zdjęcia pochodzą z filmu nakręconego kamerą HD, którą Frédéric Bellity umieścił pod balonem stratosferycznym.

As Ahe Stars Fall:
Bandcamp
Tumblr
Soundcloud
krótki wywiad

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz