środa, 19 stycznia 2011

Amanda Palmer "Map of Tasmania" (Michael Pope)

Utwór Map of Tasmania miał być jednorazowym, zabawnym żartem. Napisany został w 2009 roku tuż przed jednym z koncertów Amandy Palmer na Tasmanii. Zapewne szybko odszedłby w zapomnienie, gdyby występ nie został uwieczniony telefonem komórkowym przez jednego z fanów. Teraz ten jednorazowy figiel, uzbrojony w bit, którego nie powstydziłaby się sama M.I.A. powraca jako pierwszy singiel zwiastujący najnowszy krążek artystki ...i kandydat na przebój karnawału.
Teledysk do piosenki jest na wesoło kiczowaty, kolorowy, błyszczący. Istny barok przeróżnych zdobień, przy których nawet Clitter blednie. Domyślam się, że niektórzy mogą czuć się znużeni tym, iż po raz kolejny twórcy popkultury zaglądają kobietom (i nie tylko) pod spódnice. Przynajmniej zamiast klasycznego czarnego prostokąta mamy do czynienia z o wiele bardziej pracochłonną cenzurą krocza. Efekt wprawdzie mniej porażający niż w przypadku Sheena Is a Parasite, a i dorabianie tu ideologii jakiegokolwiek -izmu jest niepotrzebne, zastanawia mnie tylko czy teraz obrońcy moralności będą chcieli wymazać z mapy świata Tasmanię?
No i Whip My Hair nabiera nowego kontekstu...


Amanda Palmer & The Young Punkx - Map of Tasmania
Album: "Amanda Palmer Goes Down Under" (2011)
Reżyser/producent : Michael Pope
Zdjęcia: Hillary Spera
Projekty: Zea Barker i Cassandra Long
Premiera: 12 I 2011

dodatkowo:
Indabamusic.com (konkurs na remix utworu)
Artykuł na spin.com
Foty z planu klipu, itp

2 komentarze:

  1. BUSH MUSI ODEJŚĆ!
    ale dostrzegam kierunek, w jakim idzie sobie owłosienie Palmer! W Oasis były pachy, więc w kolejnej odsłonie będą pewnie nogi. Ale chyba ostatnio Dresden Dolles się połączyło na jakiś gig, więc może będzie coś nowego do nieogolenia?

    OdpowiedzUsuń