piątek, 26 października 2012

Sufjan Stevens - Mr. Frosty Man + I Am Santa's Helper


W nowym teledysku Sufjana Stevensa widzimy plastelinowy koszmar świąt zamieniających się w obficie podlaną karminową krwią rzeź, której stara się zapobiec tytułowy Mr. Frosty. A dalej już sama klasyka, czyli obdzieranie ze skóry, rozcinanie wroga piłą od głów do stóp i wyjadanie mózgów. Chociaż akcja rozgrywa się w czasie świąt, to atak nad wyraz żywotnych i krwiożerczych trupów na Halloween jest jak znalazł i co najważniejsze: klip nie straci na aktualności przynajmniej do końca grudnia. Cudne 2 minuty zaserwowane przez Lee Hardcastle znanego ze swych przegenialnych plastelinowych remake'ów klasycznych horrorów, jak na przykład świetna wersja pingwinka Pingu umieszczonego w świecie "The Thing" Carpentera (niestety dzieło to musiało z inicjatywy Hit Entertaiment zniknąć z Youtube'a, Lee zrobił więc nową wersję,  jednak oryginał jest wciąż dostępny pod tym linkiem)

Sufjan Stevens - Mr. Frosty Man
Album: "Silver & Gold" (2012)
Reżyseria, animacja: Lee Hardcastle
Premiera: 24 X2012

Obrazek do utworu I Am Santa's Helper to (również) poklatkowa animacja wykonana z klocków LEGO przez Sufjana w 2007 roku. Opublikowana została ona dopiero na początku października, co czyni ją chyba najwcześniej udostępnionym, świątecznym (choć odrobinę nietypowym) teledyskiem w tym roku (jak przypuszczam):

Oba teledyski zapowiadają nowe wydawnictwo Stevensa, kompilację pt. "Silver&Gold: Songs For Christmas vol 6-10", która jest swoistą kontynuacją bożonarodzeniowego projektu z 2006 roku (odsłuch), przygotowaną specjalnie na czas (przed)świątecznej gorączki. Premiera 13 listopada.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz