wtorek, 22 czerwca 2010

Ogłoszenia: YachFilm 2010|Booka Shade|MM Video Awards

W dniach 10-11-12 września 2010 roku w Gdańsku odbędzie się 19. edycja festiwalu polskich wideoklipów Yach Film. Tylko przypomnę, że organizowany przez fundację Bursztynowe Oko festiwal ma na celu zaprezentowanie powstałych przez ostatni rok polskich teledysków oraz uhonorowanie najwybitniejszych objawień artystycznych i promowanie młodych talentów. Wydaje mi się, że niepotrzebnym jest rozpisywanie się o tym jak wiele organizatorzy tego wydarzenia zrobili na polu promowania wśród szerokiej rzeszy odbiorców idei wideoklipu jako formy wypowiedzi arytstycznej, rządzącej się specyficzną estetyką, wymaganiami, itp. Sam wykorzystuję publikowane listy zgłoszonych teledysków do zorientowania się ile tak naprawdę produkuje się ich w ciągu roku w Polsce - ilość zgłoszeń zwykle oscyluje około 200, podczas gdy do społecznej świadomości ma szansę dotrzeć w normalnym obiegu dostępnymi kanałami dystrybucji (głównie TV) jakieś (strzelam) 1/3 tego wszystkiego. Choć przyznaję, że dzięki publikowaniu klipów w sieci tendencja ta zmienia się na lepsze.
Zgłoszone do konkursu prace powinny spełniać następujące kryteria:
- są zrealizowane do polskiej piosenki lub rodzimego utworu muzycznego,
- są zrealizowane przez polskich twórców do zagranicznej piosenki lub zagranicznego utworu muzycznego,
- zrealizowane zostały w terminie od 17 sierpnia 2009 do 26 lipca 2010,
- nie brały udziału w poprzednich edycjach Konkursu Yach Film,

Opisane prace powinny zostać dostarczone organizatorom najpóźniej do dnia 26 lipca 2010r. Po więcej szczegółów i informacji odsyłam na stronę Yachów, na której od jakiegoś czasu rządzi nowa oprawa graficzna autorstwa Marcina Włocha (próbkę postanowiłem sobie tu wkleić, bo przypadła mi do gustu).
---
14 lipca kończy się termin zgłaszania prac na konkurs ogłoszony przez formację Booka Shade. Chodzi o zrealizowanie obrazu do zaplanowanego na drugi singiel utworu Teenagee Spaceman z nowej płytę "More!". Dla twórcy zwycięskiego klipu zespól przeznaczył nagrodę: 3000 euro. Ogłoszenie wyników zaplanowano na 23 lipca. więcej szczegółów na stronie organizatora: GeneroTv, gdzie w dalszym ciągu otwarty jest jeszcze konkurs na klip dla Band of Skulls.
---
A na dokładkę pełna lista wyników konkursu teledysków kanadyjskiej muzycznej TV - MuchMusic - dostępna pod TYM linkiem (komercja - tylko przy okazji...).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz