czwartek, 6 maja 2010

Zapowiedzi: "Alejandro"

Jak pisze Steven Gottlieb na VideoStatic.com, praca nad nowym klipem Lady Gagi do Alejandro niedługo już "ruszy z kopyta". A oto kto będzie nad nim pracował: za reżyserię odpowiadać będzie znany fotograf mody Steven Klein, za zdjęcia (tu niespodzianka) Janusz Kamiński, a scenografię i wystrój Gideon Ponte (m.in. Mądrość i Seks czy Bufallo '66).


Urodzony w 1955 roku Steven Klein jest obecnie uznawany za jednego z najbardziej wpływowych fotografów w świecie mody. Mieszka i pracuje w Nowym Jorku. Jego prace regularnie pojawiają się w amerykańskiej, włoskiej, czy francuskiej edycji Vogue'a oraz innych znaczących pismach. Był autorem zdjęć do kontrowersyjnego wydania paryskiego Vogue'a z "pokolorowaną" Larą Stone. Wśród marek dla których wykonywał zdjęcia reklamowe nowych kolekcji znalazły się m. in. Calvin Klein, Gucci, Roberto Cavalli, Furla, D&G czy Alexander McQueen.
Steven Klein tworzy również wideoinstalacje, które są wynikiem sesji zdjęciowych, jak np Lara, Fiction Noir, towarzysząca sesji do francuskiego Vogue'a z 2009 roku:


Wystąpili: Lara Stone, Travis Hanson i Doug Porter

Coloroux Blue:

Wystąpili: Amber Valletta, Tyson Ballou i Ryan Snyder

Znany jest również ze współpracy z Madonną, w 2003 roku wystawił instalację pt. X-STaTIC PRO=CeSS składającą się z fotografii z sesji dla W Magazine i siedmiu segmentów filmowych. TU zobaczyć można fragment.

Stworzył również kilka instalacji wyświetlanych na ekranach podczas trasy Confessions Tour:
Future Lovers


Get Stupid


Get Together


Jego zdjęcia znalazły się na albumie Madonny Confessions on a Dance Floor i Hard Candy. Poniżej kilka jego losowo wybranych prac:

Surveillance eksplorujące motywy z Powiększenia Michelangelo Antonioni'ego chyba najbardziej przypadło mi do gustu:Janusza Kamińskiego, nadwornego operatora Stevena Spilberga chyba nie trzeba przedstawiać. Laureat Oskara za zdjęcia do filmu Lista Schindlera czy Szeregowiec Ryan. Wyreżyserował również wideoklip dla zespołu Myslovitz do Sound of Solitude w 2002 roku
Poniżej trailer do filmu Motyl i skafander Juliana Schnabel'a z 2007 roku:Lady Gagi przedstawiać nie trzeba:)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz