czwartek, 5 sierpnia 2010

Przegląd #6

Kolejna porcja linków do teledysków w miarę nowych i na tyle ciekawych, że warto stłoczyć wszystkie w jednym poście. Pomimo urlopowego okresu w sieci nadal pojawiają się nowe produkcje. I kiedy to wszystko oglądać?
W tym tygodniu ujawniono listę nominacji do nagród MTV Video Avards 2010. Ogłoszenie zwycięzców odbędzie się 12 września, choć gdy się tak patrzy na wyróżnionych w poszczególnych kategoriach to właściwie w ciemno można typować kogo uhonoruje szacowna stacja.Hermanos Inglesos feat. MeMe "Wanderland"; reż.: Kristof Luyckx i Michele Vanparys
To już jest jeden z moich ulubionych klipów tego roku. Fabuła to głównie narkotyczne wizje gila, który zeżarł dziwną jagodę. Ptaszek przenosi się do swoistej krainy czarów. A jakież się tam orgie i bezeceństwa wyprawiają to już trzeba zobaczyć samemu. Świetne nawiązania do pop-kultury i perfekcyjnie odwzorowane różne gatunki ptaków (co zazębia teledysk z okładką albumu). A i zapomniałbym: "Pussy Terror" rządzi!
Grafiki Luyckx'a można oglądać na TEJ stronie (polecam)

Mayer Hawthorne "Your Easy Lovin' Ain't Pleasin' Nothin"; reż.: Jackson Perry i Henry DeMaio
Teledysk idealny na tę porę roku (lato). Lekki i przyjemny. Nieco stylizowany na klimat retro (stroje, choreografia). "One-shot", nakręcony podczas jednego ujęcia. Wolny czas, dziewczyny, basen, słońce... niby to niewiele ale w wielu rejonach planety na taki chillout czeka się niemal rok..

Veronica Falls "Beachy Head" reż.: by Philippa Bloomfield

Sunday Girl "Self Control"; reż.: Elisha Smith-Leverock
Dyskusyjny cover hitu Laury Branigan z lat 80-tych. Za to wideoklip wysmakowany, dopracowany w każdym szczególe i pięknie sfotografowany przez Steve Annis'a. Drugi już produkt współpracy Smith-Laverock z Sunday Girl. Link prowadzi do filmu na stronie StampFilms, bo wersja na YT wydaje się jakoś słabo nasycona.

PAG - THE LADY IS DEAD; reżyseria: Roy Raz
Film nie dający się zaszufladkować, zrobiony trochę na przekór schematom, dlatego ciężko jest napisać coś konstruktywnego będąc jeszcze na świeżo po obejrzeniu. Intrygujący, pełen podtekstów. Oficjalny teledysk do utworu użytego w "The Lady Is Dead" można obejrzeć klikając w poniższy link:
The Irrepressibles - In This Shirt

Broken Social Scene "Meet Me In The Basement"

The Count & The Sinden feat. Mystery Jets "After Dark"; reż.: Jo Apps
Stylizacja na występ w kiczowatym telewizyjnym show typu konkurs talentów a'la wczesne lata 80 te. Może być.

Rey Pila "No Longer Fun"; reż.: Whitcher i Ariel Danziger
Czyli jak z samobójstwa zrobić komedię. Czasem śmierć może być o wiele bardziej nudna i nużąca niż życie, więc niedoszli samobójcy postanawiają przerwać swe próby aby znów spróbować wziąć się za barki z życiem.
[kontekst]

N.A.S.A. "Strange Enough"; reż.: Lorna T & Studio Giblets
Ze względu na wykorzystanie grafik pochodzącego z Sao Paulo Stephana Doitschinoff'a, samouka, który w specyficzny sposób łączy w swoich pracach brazylijski folklor z symboliką chrześcijańską. Oprócz grafik i obrazów tworzy również freski najczęściej pod pseudonimem Calma.
N.A.S.A. na YouTube

Pearl Jam "Unknown Thought"; reż.: Wes C. Addle
A ci dalej w alternatywie. Który z innych zespołów o tak ugruntowanej pozycji nagra swój koncert kamerą internetową w laptopie? Bez edycji beż montażu?

Broken Bells "The Ghost Inside"; reż.: Jacob Gentry
Projekt wspólny Danger Mause i James Mercer
występuje: Christina Hendricks (znana z serii Mad Man)

Ben L’Oncle Soul "Soulman"; reż.: Nassim Maoui/Christophe Mentz
Grafika: Stephane Lamalle i Florian Fusy
Plakaty, okładki płyt i stare zdjęcia ożywają. Ten sam team wyprodukował wcześniej wideo nawiązujące w warstwie graficznej do estetyki filmów sensacyjnych.

TOBACCO ft. Beck "Grape Areosmith" reż: Allen Cordell

VOICEsVOICEs "Flulyk Visions"; reż.: Cuautzin Gutierrez
VOICEs VOICEs: MySpace
Niesamowita atmosfera, utwór prowadzony właściwie przez wokale. świetny klip, ostatnio coś podobają mi się takie twory, vide: Las Robertas.

The Wave Pictures "Sweetheart"; reż. Ben Reed
Zmontowane wyłącznie ze starych książek. Imponująca nakład pracy jednak sam klip nieco nuży.

Rafter "No Fucking Around"
reżyseria: Matt Wells
zdjęcia: Tim Ronca
Dobrze wykonany teledysk, choć ciągle nie mogę się do niego, nie wiedzieć czemu, przekonać.

Skream "Listenin' To The Records On My Wall"; reż.: David Wilson
Robi wrażenie.

Babe Rainbow "Combed"; reżyseria Kent Hugo
Bo inne, dziwne i wymagające a mimo to zmusza do zastanowienia się.

Hundred in the Hands "Pigeons"; reż.: DANIELS (ci od Underwear FM Belfast)
Znów zabawa edycją obrazu uatrakcyjnia tym razem fabułę o dziewczynie, która po suto zakrapianej imprezie wymiotuje spalinami (utwór też mi się podoba). Wcześniejsze wideo debiutującego duetu HITH do "Tom Tom" również zasługuje na uwagę.
"Pigeons" na vimeo
myspace

Kimbra "Settle Down"; reż.: Guy Franklin

A jeśli ktoś czuje niedosyt, to wysyłam pod ten adres, gdzie czeka go kolejna wyliczanka ciekawych nowych klipów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz