środa, 8 września 2010

Björk nie tylko w Dolinie Muminków

Przez jakiś czas o tej pani było cicho.
i nagle...

1. Nowa piosenka Björk The Comet Song napisana i nagrana specjalnie na potrzeby filmu animowanego Moomins And The Comet Chase (Kometa nad Doliną Muminków). Reżyserią filmu zajęła się Maria Lindberg. Animacja powstawała w fińskim studio Filmkompaniet. Jest to pierwsze trójwymiarowe dzieło pełnometrażowe zrealizowane w Skandynawii. Promujący je teledysk to standardowy w takim przypadku footage:

Jakoś głos Björk niezbyt pasuje mi do opowieści o skandynawskich trollach, no ale cieszmy się, że w końcu przerwała milczenie.
A trailer produkcji wygląda tak (oczywiście 3D):


2. Pod koniec czerwca ukazała się EP-ka "Mount Wittenberg Orca" nagrana przez Björk i The Dirty Projectors.
3. Islandzką wokalistkę można będzie usłyszeć na nowej płycie Antony'ego And The Johnsons pt. "Swanlights"w piosence "Flétta" (rewanż za "Dull Flame Of Desire"). Premiera wydawnictwa zaplanowana jest na 11 października.
4. 13 września zaś ukazać się ma płyta Ólöf Arnalds "Innundir Skinni". Björk udziela się na niej w utworze "Surrender", którego posłuchać można TU lub na MySpace.

5. Björk oraz Ennio Morricone zostali tegorocznymi laureatami Polar Music Prize. Podczas ceremonii rozdania nagród niejaka Robyn wykonała utwór "Hyperballad" [wideo].

6. Większość teledysków pani Guðmundsdóttir to wizualna uczta, jednak niedawno przekonałem się, że jednak czegoś w nich zawsze brakowało. I filmik poniżej mi to uświadomił: brakowało w nich czarnoskórych raperów, podrygujących w rytm muzyki i popijających mineralkę (no dobra: alko) z flakoników po perfumach. I tak oto równowaga w kosmosie została przywrócona...

E-40 Spend The Night
Reżyseria: Ben Griffin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz