poniedziałek, 6 września 2010

DU "So Hot" (Karl Erik Brøndbo i Solfrid Kjetså)

Fantastyczny, oniryczno-mistyczny klimat, niesamowite zdjęcia, surrealistyczna opowieść i perfekcyjna scenografia...

DU So Hot z albumu "Risk And Investment" (2010)
realizacja: Karl Erik Brøndbo i Solfrid Kjetså
charakteryzacja/stylizacja: Kristine Haugen
Rok: 2010

Karl E. Brøndbo podobnie jak formacja DU pochodzi z Norwegii. Przez pewien czas pracował w telewizji jako operator programów informacyjnych i filmów dokumentalnych. Jednak największą jego pasją jest fotografia. Jak sam mówi, jest to jedyna rzecz, w której jest tak naprawdę dobry. I nie przesadza. Wystarczy obejrzeć teledysk do "So Hot" lub odwiedzić jego oficjalny profil na portalu Flikr (polecam), aby się o tym przekonać. Ponoć największy wpływ na jego twórczość wywarły prace Tima Walkera, Gregory'ego Crewdson'a i Philip-Lorca diCorcia. Zwykle podczas pracy używa Nikona D7000 i Contax'y T3.

Du: Myspace
Karl Erik Brondbo: wywiad

2 komentarze:

  1. teledysk jest piękny niestety drażni mnie trochę muzyka
    galeria na fliku tez świetna, szczególnie podoba mi się projekt z okluarami http://www.flickr.com/photos/karlerikbrondbo/3117845111/

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja już tyle razy obejrzałem ten klip, że do utworu się przyzwyczaiłem... (inne fragmenty muzyczne umieszczone na myspace nie zostały przesłuchane nawet w połowie;) Zresztą zależało mi głownie na teledysku choć przyznaję, że miło jest, gdy świetny obraz towarzyszy równie dobrej muzyce, jednak nie zawsze tak bywa... ( to również kwestia gustu)
    Patent z okularami wesoły bardzo. Te portrety fajnie wyglądają ułożone w mozaikę, osobno robią mniejsze wrażenie.

    OdpowiedzUsuń