niedziela, 5 września 2010

Filmy do obejrzenia kiedyś tam (trailery)Somewhere reż. Sofia Copolla


Black Swan reż. Daniel Aronofsky
Niestety przeczytałem parę złotych, recenzenckich myśli na temat filmu, jak na przykład takie cuś: Dynamika Biały/Czarny Łąbędź niemal działa na widza, ale nonsensowne chwyty z estetyki horroru sprowadzają wszystko do króliczej nory niedorzeczności (źródło). to jest jeden z tych powodów dla których wiedzę o filmie czerpię wyłącznie z trailerów, no i od znajomych oczywiście...


Never Let Me Go reż. Mark Romanek


Flipped, reż. Rob Reiner (z taką muzyką żadna fabuła mi nie straszna)


The Social Network znany też jako "ten film o Facebooku" traktujący o założycielu portalu Marku Zuckerberg'u. Facebook ma ponoć ponad pół miliona użytkowników, więc już na starcie film ma dużą i szeroką grupę docelową. Reżyserem jest twórca wielu znanych wideoklipów, nagrodzony Oskarem za Przypadki Benjamina Buttona, David Fincher.
Najbardziej podoba mi się pierwsza część trailera, bo druga zapowiada typowe hollywoodzkie opowieść a'la Piękny umysł + Butnownik bez powodu czy inny podobny produkcyjniak. Wykorzystano tu fenomenalny utwór Radiohead Creep w wykonaniu belgijskich chórzystek Scala & Kolacny Brothers z płyty "On The Rocks" wydanej w 2005 roku.
W końcu sam Trent Reznor zajmuje się muzyką do filmu, więc pod tym względem może być jeszcze ciekawiej.The Killer Inside Me na podstawie powieści Jima Thompsona w reżyserii Michaela Winterbottoma (Droga do Guantanamo)
Ten trailer został chyba specjalnie dla mnie zrobiony: zawiera świetne sceny i ma dobrze rozpisaną dramaturgię; oglądałem inne fragmenty i nie zachwyciły aż tak. Na razie szykuje się mocna konkurencja dla Hannibala jeśli chodzi o lubianych morderców. A, i wszystko co wiem o tej produkcji pochodzi z artykułu o chwytliwym, tabloidowym tytule Jessica Alba Nago!, który to oczywiście wszystkim zainteresowanym polecam.


Notre Jour Viendra, reż Romain Gavras

i "normalna" zapowiedź:Enter The Void; reż. Gaspar Noe


Kuky se vrací, reż. Jan Sverak (fenomenalny design postaci, tradycyjna animacja poklatkowa)

Obszerniejsza zapowiedź znajduje się tutaj.

L'Illusionniste reż. Sylvian Chomet


A w kategorii plakat na razie prowadzi ten do I'm Still Here w reżyserii Cassey Affleck'a
Ma to być coś w rodzaju This is Spinal Tap skrzyżowanego z Boratem, sam trailer nie powala.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz