Ileż filmów, komiksów i gier musiało powstać, aby stać się pożywką dla tego wideoklipu! Nie wiem czy ktoś jest w stanie wymienić wszystkie, ale o tych istotniejszych inspiracjach możecie poczytać TUTAJ. Klip cieszył się sporą popularnością wśród fanów, więc zespół postanowił kontynuować historię w kolejnym obrazie do utworu Sing (Gerard Way i P.R. Brown).
Po prostu rewelacja. Fantastycznie wykonany i perfekcyjnie przypasowany do dźwięków klip, składający się wyłącznie z ujęć makro. Sceny przygotowania oraz konsumowania mięsa przedstawiono w tak brutalny i krwawy sposób, że bardziej przypominają rozszarpywanie ofiary przez drapieżnika, niż zwykłą prozaiczną czynność. Tak właśnie powinna wyglądać czołówka serialu Dexter.

Zespół o fajnej nazwie ma fajny teledysk. Brian Borcherdt i Michael LeBlanc, odpowiedzialni za jego wykonanie, postanowili nakręcić tendencyjny klip, w którym występ zespołu przeplatany jest sekwencjami samochodowego pościgu wyciętymi z kultowego filmu (Bullit, 1968). Dopiero po zastąpieniu aktorów/zespołu kotami powstał zabawny klip, który wzbudza pozytywne reakcje widzów. Chociaż na samym kocie wielkiego wrażenia nie zrobił...

To kolejne "interaktywne" wideo, które wyświetla się w oknie przeglądarki nieustannie zmieniającym swoją wielkość i położenie.
James Blake - Limit To Your Love; reż Martin de Thurah
Niezwykle magiczne i pięknie obfotografowane wideo.
Bardziej film niż klip, nielegalni imigranci, handel żywym towarem, a na koniec latające spodki. I specyficzna saturacja obrazu(takie stylizowanie na film z lat 70-tych).
(Youtube)

kreatywne, pełne skojarzeń, zabawne.
Antybiotyki, witaminy i parafarmaceutyki to lekarstwa na całe zło, w dodatku są kolorowe lśniące i ładnie zapakowane, który rodzic nie chciałby aby i jego dziecko mogło się nimi cieszyć i używać do woli?. A na poważnie: tak mogłaby wyglądać reklama lekarstw, gdyby dzieci mogły być grupą docelową.
(vimeo)Nie wiem czy prace braci Chapman były inspiracją do powstania tego klipu, w każdym razie wszystko na to wskazuje. [Edit:] Oczywiście klip jest zbyt kontrowersyjny dla purytańskiego Youtube więc obejrzeć można tutaj


(vimeo)
Okazuje się, że można nakręcić fajny wideoklip nawet jeśli w pobliżu nie ma żadnego kota: wystarczy zamiast profesjonalnych aktorów zaangażować chętnych z pobliskiego warzywniaka.
Kącik kreatywnych:

Stop-motion z wykorzystaniem 2 tysięcy zadrukowanych kartek, wszystko pięknie ale co na to drzewa?
Ostatnio każdy chce mieć teledysk jak ci goście z OK GO. Czemu? Kreatywność jest sexy (choć czasem nudna):
Hollerado - Americanarama (Greg Jardin,
Guster - Do You Love Me (Chad Calberg)
A OK Go dalej robią swoje:

Kącik POP-u:
Sterylna, szara szkoła, jakby wyjęta ze świata Equilibrium dzięki Willow (fanatyczce fryzur i action painting) nabiera koloru i życia. To chyba jeden z profesjonalniej przygotowanych tegorocznych debiutów, co nie dziwi, gdyż oboje rodzice robią w show biznesie. Faktem jest,że niewiele 10-latek może się pochwalić tym, że ich pierwszy umieszczony na YouTube filmik wyreżyserował Ray Kay (ten od m. in. Poker Face). Bieber się chowa.
I w końcu teledysk pop rodem z USA może konkurować z produkcjami z Japonii czy Korei (np. z takim 2NE1 Lollipop czy Can't Nobody reż. Seo Hyun Seung).i dalej:

podobno kojarzy się niektórym z Incepcją, ale sam pomysł bazuje na o wiele starszych eksperymentach m. in. Z. Rybczyńskiego.
Architeq - In The Cosmos; reż. Chopsy (Darren Robbie)
Zapomniane wynylowe płyty niczym piły tarczowe przemierzają miasto w drodze do tajemniczego kolekcjonera
Son Of Kick - Guacha reżyseria: Nicolas André.
Tensnake - Comacat; reż. Isa GT
Tricky feat.Franky Riley - Ghetto Stars (Colin O'Toole)
Najbardziej "gangsterski" kawałek od czasów Gangsta's Paradise Coolio ;)
Daft Punk - Derezzed z filmu TRON:Legacy
Dobrze, że takie krótkie, bo wydaje mi się, że całego filmu nie zdzierżę.
(bonus)

Ten rudy z Born Free przeżył (!) i trenuje na mistrza karate/elektronicznych szachów.
Kącik wizualizacji:

Linkin Park - Waiting for the End
Teraz PL:
i kolejny: Kto jest ostatni? z wykorzystaniem fanów
Ms. No One - SKORO
Krótko: pasuje.
Monika Brodka - W Pięciu Smakach; reż K. Kijek i P. Adamski
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz