wtorek, 1 czerwca 2010

Playlista na Dzień DzieckaTrochę z innej beczki...

W dzisiejszym dniu zapraszamy wszystkie (małe jak i duże, wewnętrzne, notoryczne i mentalne) dzieci na wyjątkowy program rozrywkowo - taneczno - edukacyjny!!! Bawcie się dobrze "a ja idę na wódkę":)

Na początek: Fretki!


W animacji tej ożywiono fretki namalowane przez Jill'a Czajkowskiego. Jego prace można obejrzeć na jillustrate.com
O muzyce będzie w następnym poście... może.

Jako że autor tej listy jest osobą, której dzieciństwo przypadło na lata osiemdziesiąte (i trwa do dziś:), wżarła mu się w głowę psychodeliczna wizja Matplanety i jej mieszkańców przyprawiona elektroniczną muzyką tak wysokiej klasy, że aż dziw bierze, iż niejaki J. M. Jarre nie wykonał tematu przewodniego z programu podczas pamiętnego koncertu w stoczni.
W tych czasach oprawę muzyczną filmów i seriali animowanych, np O dwóch takich, co ukradli księżyc, zapewniały popularne zespoły, jak Lady Pank. Poniżej Marchewkowe Pole:W latach 90-tych trwającej nadal w najlepsze beztrosce dzieciństwa towarzyszyło uniwersalne, egzystencjalno-filozoficzne pytanie, które dorośli zadają dzieciom i wróżkom, gdyż sami nie znają na nie odpowiedzi: Co przyniesie przyszłość?:


Śpiewali dla was: Kulfon i Monika
Muzyka: Krzysztof Marzec
Tekst: Andrzej Grabowski

XXI wiek rozrywki dla dzieci reprezentuje Świnka Peppa (aby uniknąć oczywistych panów szklanego ekranu - Teletubisiów). Przygody budzącej ogromną sympatię świnki tym razem obejrzymy w "obcym" języku, gdyż podobno w ten sposób naturalnie nauczycie się nowych słówek:Oczywiście na koniec nie może zabraknąć życzeń i pozdrowień, które przekaże dzieciom Najsłynniejsza w całej globalnej wsi, powszechnie uwielbiana, Pani Basia:

I to by było na tyle!

Jak kogoś nie interesuje gdzie znajduje się w chwili obecnej autor notki, to niech tutaj nie klika!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz