And And - wirujące, zmienne, hipnotyczne oraz psychodeliczne wideo nie obleczone w jakąkolwiek formę narracji. Po prostu rytm, ruch i kolor. W tym przypadku zgubną dla oka może okazać się uporczywa cecha umysłu nastawionego na odruchowe rozpoznawanie i zapamiętywanie kolejnych kształtów. Jest to chaos niemalże nie do ogarnięcia, który przytłacza widza do ostatnich sekund. Oczopląs gwarantowany. Ostrzegałem.
Podoba się, intryguje, a szukanie drugiego dna zbędne:
Toru Matsumoto (Psysalia Psysalis Psyche) - And And z Ep: "And And"
Reżyseria i animacja: Mirai Mizue
Rok: 2011
Mirai Mizue urodził się w 1981 roku w Tokio. Jest niezależnym animatorem jak i również ilustratorem (np. literatura współczesna lub okładki albumów). Jego zainteresowania formalne zmierzają w kierunku animacji "czystej" (jeśli miałbym to jakoś określić). Jego styl ewoluuje z figuratywnych narracji, do bliskich sztuce surrealisty Jeana Miro kompozycji, afabularnych "zabaw" kształtem, rytmem i kolorem. Często określane są one mianem abstrakcyjnych, choć można dostrzec wyraźne inspiracje najwidoczniej fascynującymi autora formami mikrobiologicznymi (cząsteczki, komórki, itp). Prace swoje wykonuje w pracochłonny sposób, pieczołowicie rysując każdą klatkę przyszłego filmu, jak zresztą można zobaczyć na tym filmie.
Jego praca pt. "Devour Dinner" (2008r. 10:00 min) zdobyła drugą nagrodę na festiwalu Animadrit w Hiszpanii. Tu tylko trailer:
"Lost Utopia" (2007, 5:00) to autorska wizja oparta na biblijnej historii o utraconym przez Adama i Ewę Raju (nota bene formą kojarzące mi się z pracą "Tusalava" Len'a Lye):
"Playground" (2010, 3:50) :
Z nowszych prac wrażenie robi hipnotyczna seria genialnie obrazujących dźwięki 26 filmików Timbre A-Z, z której pochodzi poniższy przykład Timbre z (całość do obejrzenia tutaj) :
Okładka albumu Toru Matsumoto:
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz