poniedziałek, 11 kwietnia 2011

Fallulah: Bridges (Jeppe Kolstrup)

Można powiedzieć, że jestem fanem Marii Apetri od czasu gdy oczom ukazał się fenomenalny teledysk do Give Us a Little Love. Na nowy klip do Bridges (piosenki wykorzystanej jakiś czas temu w reklamie Forda) czekałem od kiedy dowiedziałem się, że za jego wizualną stronę odpowiadać będzie Jeppe Kolstrupp (twórca m. in. "seksownego" i ładnie zedytowanego wideo dla The Good The Bad - 030). Teledysk swoją internetową premierę miał pierwszego kwietnia i wygląda tak :Fallulah - Bridges
Płyta : "The Black Cat Neighbourhood"
Reżyser: Jeppe Kolstrup
IV 2011
Youtube

Fallulah MySpace


Gama skomplikowanych (bo kamuflowanych lub ukrywanych) między- i wewnątrz- ludzkich stosunków przedstawiona w nadrealistyczno-magicznej aurze, za pomocą świetnych, pozowanych zdjęć. Po miejscu akcji (typowym, szarym bloku z wielkiej płyty) porusza się ubrana "na czarno" wokalistka wraz z towarzyszącym jej czarnym kotem (alter ego?), pełniąc niepokojącą rolę jakiegoś rodzaju personifikacji fatum. A na dokładkę czai się tam jeszcze peruwiański fletnista (The Piper At The Gates of Dawn?), zresztą ich to akurat wszędzie pełno (polecam przypomnieć sobie odcinek South Parku pt "Pandemic":).
Na marginesie: klimatem i "tematyką" przypomina mi trochę klip do W sam raz Czesława skrzyżowany z ... No Longer Fun niejakiego Rey'a Pila.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz