sobota, 10 września 2011

Rendezvous: The Murf (Scott Benson)

Animowany wideoklip dla duetu Randezvouz zrealizował Scott Benson, niezależny animator i ilustrator trudniący się freelancerką, który w wolnych chwilach tworzy również autorskie projekty. The Murf właściwie też można uznać za taki projekt, gdyż zespół obdarzył go sporym zaufaniem i po zaakceptowaniu wstępnego pomysłu nie ingerował w proces twórczy.
Od strony fabularnej jest to ukazana w dużym skrócie historia ludzkości, wybiegająca aż w daleką przyszłość (podbój kosmosu, techniczny rozwój czy widmo zbliżającej się zagłady), dzięki czemu bliżej jej do kina science-fiction, niż dokumentu BBC. Opowieść utrzymana jest w ciekawie uproszczonej, cartoonowej stylistyce, momentami mocno przypominającej prace Chrisa Ware, co wcale nie jest zarzutem. Zresztą jak na owoc 6 tygodniowej pracy jednego człowieka, klip prezentuje się wybornie.

Więcej istotniejszych informacji o tworzeniu The Murf znajduje się na blogu Scotta oraz w wywiadzie, który (uatrakcyjniony szkicami i kadrami z teledysku) został zamieszczony na stronie Motiongrapher.
Rendezvous - The Murf
Reżyseria, animacja: Scott Benson
Rok: 2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz