środa, 21 grudnia 2011

Swedish House Mafia vs Knife Party - Antidote (BBGUN)


Nowy teledysk wspólnego projektu panów ze Swedish House Mafia i Knife Party powinien spodobać się tym, którzy najbardziej cenią budzące kontrowersje klipy. Antidote to również propozycja dla fanów starych filmów John'a Woo (The Killer, 1989) i brutalnych gier FPP.
Akcja wideoklipu rozgrywa się w japońskim klubie ze striptizem, służącym tamtejszej mafii za "drugi dom". Bywalcy i roznegliżowane pracownice tego przybytku stają się mimowolnymi świadkami zuchwalej kradzieży, jaką przeprowadza anonimowy gang zamaskowanych i uzbrojonych napastników. A Ty, drogi widzu, bierzesz udział... to znaczy - obserwujesz całe zajście oczami jednego z agresorów.


Przypomina się bezkompromisowy Smack My Bitch Up Prodigy, czy brutalny, balansujący na granicy dobrego smaku The Day I Dye South Central. Choć mnożą się skojarzenia i mimowolne nawiązania mogące być inspiracją dla Antidote, to należy przyznać, że w dużym stopniu klip wydaje się być rozwinięciem wcześniejszych zainteresowań samych twórców. Maxim Bohichik i Alex Bergman już od dawna zaradzali w swoich pracach fascynację estetyką kina gangsterskiego (Fabolous - A Toast to The Good Life), czy tajemniczymi, makabrycznymi w konkluzji, spotkaniami zamaskowanej elity (Christian Rich Famous Girl). Cieszy więc, że chłopaki postanowili (w pewnym sensie) rozwinąć dręczące ich motywy i zrealizować je z należytym rozmachem i bez zbędnej pruderii.

Explicit version:


Jest też "łagodniejsza" wersja klipu, w której to samo miejsce tym razem wygląda jak zwykły klub, a złodzieje radzą sobie bez sięgania po broń. Ot, standardowy teledysk, który zapewne nie zwróciłby mojej uwagi...
Clean version:


Swedish House Mafia Vs Knife Party - Antidote
EP: "Antidote"
Reżyseria: BBGUN (Maxim Bohichik i Alex Bergman)
Producenci: Martin Poyner, Grayson Ross, Garen Barsegian
Zdjęcia: Alex Bergman
Edycja: Maxim Bohichik
Kostiumy: Aja Johnson
Charakteryzacja: Cassie Kurtz
Efekty specjalne: Gavin Shapiro
Produkcja: Partizan
Premiera : 19 XII 2011

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz