piątek, 27 kwietnia 2012

Rudimental - Feel The Love (Bob Harlow)


Teledysk do muzyki tanecznej wyłamujący się z konwencji historyjek typu "idziemy na dyskę" lub "gdzie my - tam impreza", a poza tym oparty na bardzo dobrych ujęciach i edycji. Ukazuje idylliczny obrazek młodzieży ze smutnego miasta o ponurej architekturze, spędzającej czas na konnych przejażdżkach po okolicy. Zdrowa rozrywka na "wolnym" powietrzu. Wszystko wskazuje na to, że rumaki są ich własnością, dzieciaki dbają o nie, używają zamiast środków masowej komunikacji lub po prostu nimi "szpanują" mając przy tym autentyczna radochę i fun nie mniejszy niż Wicek, Felek i Piotruś z noweli Konopnickiej. Z tą różnicą, że konie "zatrudnione" do tego wideoklipu wyglądem wcale nie przypominają wychudzonej i wyniszczonej "Naszej szkapy" - w końcu to "wypasione" okazy z profesjonalnych hodowli.
Początkowo oglądaniu klipu Rudimental towarzyszyły jednak umiarkowane odczucia, ponieważ ciężko było zaakceptować bez zgrzytów tego typu 'utopię'. Szczególnie po obejrzeniu zeszłorocznego fotocastu Piotra Małeckiego pt. "Miejskie konie", który to przypomniał się podczas oglądania tych obrazków i odpowiada za niezbyt przychylne nastawienie do scenariusza Feel This Love.
A jeśli nie będziemy się przywiązywać do rysujących się pod czaszką czarnych scenariuszy, to pozostaje świetnie wykonany, ciekawy, 'lekki' teledysk z pozytywną wibracją. Idealny do tych dźwięków:


Nieznacznie zmieniona wersja klipu znajduje się na tej stronie


Rudimental ft. John Newman - Feel The Love
Rężyser: Bob Harlow
Zdjęcia: Steve Annis
Producent: Sarah Tognazzi
Produkcja: Somesuch & Co
Premiera: 12 IV 2012
[youtube link]

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz