środa, 17 marca 2010

Moby i The Break, czyli o kolejnych konkursach na wideoklipy

Liczba wykonawców muzycznych, którzy chcą zasilić swoją oficjalną wideografię (to jest takie słowo?) teledyskami zrobionymi przez fanów, stale się powiększa. Powoli przestaję już za tym trendem nadążać. Z tej formy promocji korzystali już np. Radiohead i Aniboom.com czy Owl City (przykład), całkiem niedawno poznaliśmy zwycięski klip dla The Prodigy, a już 19 kwietnia okaże się czyje wideo zwycięży w konkursie ogłoszonym przez Moby'ego. Współorganizatorem akcji jest portal Genero.TV, na którym co jakiś czas organizowane są podobne akcje (np. wideo dla U.N.K.L.E.).
Klip musi zostać stworzony do utworu artysty Wait For Me. Co ciekawe, inspiracją do jego napisania była (pośrednio) płyta Black Flag - punkowej formacji Henry Rollins'a(!). Do 5 kwietnia przyjmowane są jeszcze zgłoszenia, a wyniki poznamy 19 IV 2010 roku (jeszcze przed oficjalną premierą nowego singla - 5 maja). Zwycięzca otrzyma 5,000 dolarów, a zdobywcy drugiego miejsca - 1,ooo. Dodatkowe informacje można znaleźć tutaj. Przydatna może być też ta stronka.
Wszystkie klipy do utworów z krążka Wait ForMe zostały stworzone przez przyjaciół Mobyego (np David Lynch, Katy Baugh czy Mark Pellington), którym zostawił całkowitą wolność twórczą w interpretacji piosenek. Tak wygląda film do Wait For Me zrobiony przez Jessicę Dimmock i Marka Jackson'a:[edit 19IV2010: O zwycięskich teledyskach czytaj TU]

Na Genero.TV trwa również konkurs na klip dla zespołu The Break do instrumentalnej kompozycji Winkipop. Zgłoszenia można dodawać do 10 maja 2010, a do wygrania - 2,000 dol.
Po szczegóły odsyłam tu.
O zwycięzcy tej rywalizacji czytaj TU

A tak na marginesie: wczoraj (16 III) miał premierę nowy teledysk, na którym Czesław Śpiewa W Sam Raz. (jak będzie jakaś znośna wersja na Youtube to może wkleję)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz