środa, 16 listopada 2011

Kina Grannis "In Your Arms" (Greg Jardin)


Greg Jarnis nie boi się trudnych wyzwań. Udowodnił to realizując choćby kręcone jednym ujęciem wideo do Americanarama zespołu Hollerado. Najnowsze jego dzieło - obraz do utworu Kiny Granis powstawał, bagatela, 22 miesiące. Wszystko to za sprawą materiału, z którego wykonywano animację stop motion, czyli cukierków-fasolek Jelly Belly. Firma je produkująca od dawna promuje się m. in. zlecając wybranym artystom (np. Kristen Cummnigs) wykonywanie za pomocą różnokolorowych słodkości obrazów przedstawiających portrety celebrytów, reprodukcje znanych obrazow i tym podobne tematy. Poniżej jeden przykład, a więcej tego znajduje się tutaj:


Technika powstawania tych grafik jest stosunkowo prosta: żelki nakeja się na odpowiednio dużym zdjęciu (formaty są różne, najczęściej jest to ok. 1,2 x 1,2 metra) i gotowe.
Podczas pracy nad rzeczonym wideoklipem najpierw stworzono prostą animację, a póżniej klatka po klatce wyświetlano ją na stół, na którym wypełniano obraz, a następnie (opcjonalnie) fotografowano na tle skończonej kompozycji panią Granis. Tak powstało bardzo efektowne wideo o ciekawej, rzadko spotykanej fakturze animacji. Dobre wrażenie psuje obecność wokalistki, przez którą cukierkowa praca w sporej części robi jedynie za interesujące tło (cóż, cena kompromisu pomiędzy aspektem promocyjnym a artystycznym). Niemniej jednak warto zaprezentować, a ostatni kadr niech posłuży za infografikę:
Kina Grannis - In Your Arms
Album: "Stairwells" (2011)
Reżyseria: Greg Jardin
Producent: Daphne Raves
Produkcja: Radical Media
Premiera: 2 XI 2011

Dokument z powstawania klipu na dokładkę:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz